EKG

Laser frakcyjny

Laser frakcyjny – co to jest?

Laser frakcyjny CO2 wykorzystuje się w wielu dziedzinach medycyny i kosmetologii, w tym również do przeprowadzania zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej i dermatologii estetycznej. Za pomocą mikronakłuć uzyskujemy znacznie szybszy proces regeneracji skóry, m.in. dzięki wzmożonej produkcji kolagenu.

Laser frakcyjny CO2 to innowacyjne, wielofunkcyjne urządzenie, które dzięki wymiennym końcówkom o różnej wielkości może być wykorzystywane w zabiegach na różnych partiach ciała. Naświetlaniu można więc poddać twarz, szyję, dekolt, brzuch, plecy, dłonie, a także okolice intymne.

Urządzenie jest w 100% bezpieczne dla pacjentów, a zabiegi wykonywane przy jego użyciu są praktycznie bezinwazyjne. Co istotne, efekty są długotrwałe i widoczne już po pierwszej wizycie w przychodni.

Laser frakcyjny w zabiegach dermatologii i ginekologii estetycznej – dla kogo?

Zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego CO2 cieszą się ogromnym uznaniem z wielu powodów. Przede wszystkim dlatego, że niewielka inwazyjność laserów gwarantuje praktycznie takie same efekty, jak zabiegi chirurgiczne.  

Zakres schorzeń i problemów, którymi zajmuje się ginekologia estetyczna przy użyciu lasera frakcyjnego CO2 jest bardzo obszerny. Dzięki takim zabiegom pacjentki mogą zarówno poprawić estetykę okolic intymnych, jak i pozbyć się dolegliwości zdrowotnych.

Zdrowy Miś Józefów oferuje zabiegi laserowe w ginekologii:

– nietrzymanie moczu

– usuwanie zmian

 

Z kolei laserowe zabiegi w dermatologii stosowane są głównie w celu poprawy wyglądu i elastyczności skóry poprzez zniwelowanie oznak starzenia oraz defektów, takich jak blizny bądź rozstępy.

Zdrowy Miś Józefów oferuje zabiegi laserowe w dermatologii w zakresie:

– fotoodmładzanie

– blizny potrądzikowe

-przebarwienia

-zmarszczki tzw. kurze łapki

Wskazania do zabiegów z użyciem lasera frakcyjnego

Laser frakcyjny CO2 i zabiegi z jego użyciem przeznaczone są dla osób w każdym wieku i w dobrym stanie zdrowia. Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją z lekarzem, który po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem potwierdzi kwalifikację do zabiegu.

 • Z zabiegów z użyciem lasera w dziedzinie ginekologii najczęściej korzystają pacjentki skarżące się na problemy np. z nietrzymaniem moczu, kobiety po porodach bądź panie, które chcą poprawić wygląd okolic intymnych.
 • Z zabiegów z użyciem lasera w dziedzinie dermatologii najczęściej korzystają pacjentki, które chcą zmniejszyć widoczność zmian skórnych, przebarwień, blizn czy rozstępów.

Jak przygotować się do zabiegu z użyciem lasera frakcyjnego?

Choć zabiegi laserem frakcyjnym CO2 nie są inwazyjne i praktycznie nie wymagają rekonwalescencji, to istnieje kilka zasad, o których należy pamiętać.

Przed zabiegiem z użyciem lasera:

 • należy odstawić leki o działaniu fotoalergizującym,
 • zaprzestać stosowania kosmetyków na bazie alkoholu,
 • ograniczyć spożycie alkoholu,
 • zrezygnować z opalania.

Przeciwskazaniami do zabiegu są także:

 • stymulator serca, wewnętrzny defibrylator i inne wewnętrzne urządzenia elektryczne,
 • metalowe implanty w okolicy zabiegowej,
 • ciąża bądź karmienie piersią,
 • choroby nowotworowe,
 • aktywne stany zapalne na obszarze zabiegowym,
 • świeżo opalona skóra,
 • choroby skóry.

Laser frakcyjny Józefów – zapraszamy do zapisów!