Zabiegi chirurgiczne

Chirurgia

Drobne zabiegi chirurgiczne – co to jest?

Drobne zabiegi chirurgiczne swoim zakresem obejmują schorzenia czy zmiany skórne typu kaszaki, tłuszczaki, brodawki, przebarwienia czy wrastające paznokcie. Takie zabiegi zwykle nie wymagają rekonwalescencji i przeprowadza się przy znieczuleniu miejscowym.

Drobne zabiegi chirurgiczne – kiedy warto się na nie zdecydować?

Jednym z najczęściej wykonywanych drobnych zabiegów chirurgicznych jest usuwanie zmian skórnych, takich jak pieprzyki, brodawki, kurzajki, kaszaki, ropnie czy znamiona. Chirurg może zdecydować o ich usunięciu przy użyciu skalpela bądź mniej inwazyjnej metody.  

Do chirurga warto zwrócić się także z problemami dotyczącymi paznokci. W przypadku wrastających paznokci, będących efektem nieprawidłowego obcinania bądź urazów, skuteczną metodą leczenia jest ich chirurgiczne wycięcie paznokcia i odpowiednie zaopatrzenie rany.

Choć wymienione wyżej zmiany i urazy są zazwyczaj niegroźne dla zdrowia to powodują dyskomfort, a ich wątpliwe walory estetyczne mogą być źródłem kompleksów. Dlatego dla dobrego samopoczucia warto umówić się na drobny zabieg chirurgiczny już dziś!

Drobne zabiegi chirurgiczne - Przychodnia Zdrowy Miś

W Przychodni Zdrowy Miś wykonujemy szereg drobnych zabiegów chirurgicznych, m.in.:

  • usuwanie znamion,
  • usuwanie wrastających paznokci,

Drobne zabiegi chirurgiczne – jak się przygotować?

Drobne zabiegi chirurgiczne często wykonywane są w trybie ambulatoryjnym i w większości nie wymagają specjalnego przygotowania przed wizytą w przychodni.

Co równie istotne, zabiegi usunięcia niewielkich zmian są szybkie, bezpieczne i nie wymagają rekonwalescencji.

Drobne zabiegi chirurgiczne – zapraszamy do zapisów!