This is an empty menu. Please make sure your menu has items.

Komputerowe badanie wzroku

Komputerowe badanie wzroku

Komputerowe badanie wzroku – co to jest?

Komputerowe badanie wzroku to jedna z najbardziej popularnych i standardowych metod diagnostyki wzroku. Badanie to przeprowadzane jest przy pomocy specjalistycznego urządzenia nazwie refraktometr automatyczny (autorefraktometr). Przyrząd ten służy do:

  • mierzenia krzywizny soczewek,
  • mierzenia krzywizny rogówki,
  • określenia obiektywnej refrakcji.

Komputerowe badanie wzroku – dla kogo?

Komputerowe badanie wzroku to badanie całkowicie bezinwazyjne i bezbolesne. Można je przeprowadzić u osoby w praktycznie każdym wieku. Należy jednak pamiętać, że w przypadku dzieci komputerowe badanie wzroku jest nieco trudniejsze do przeprowadzenia. Młodzi pacjenci mogą mieć problem, aby skupić wzrok na przyrządzie, dlatego wynik może być niewiarygodny. W trosce o wysoką jakość badania i zdrowie naszych pacjentów, na komputerowe badanie wzroku w Grójcu zapraszamy więc dzieci od xx roku życia.

Komputerowe badanie wzroku warto wykonywać regularnie, aby kontrolować czy wzrok się nie pogarsza. Złe wyniki badania zawsze są punktem wyjścia do dalszej diagnostyki, na którą szczegółowo kierują nasi specjaliści.

Komputerowe badanie wzroku – wskazania.

Wszystkie zaburzenia widzenia powinny być natychmiast skonsultowane ze specjalistą. Wskazania do przeprowadzenia komputerowego badania wzroku to przede wszystkim:

  • dyskomfort widzenia,
  • pogorszenie wzroku,
  • mrużenie oczu,
  • bóle głowy.

Warto wspomnieć, że wynik komputerowego badania wzroku jest wyłącznie punktem wyjścia do dalszej diagnostyki i ustalenia prawidłowej korekcji wady wzroku. Na podstawie wyników wyłącznie badania komputerowego nie dobieramy okularów czy soczewek!

Komputerowe badanie wzroku – jak przygotować się do badania?

Komputerowe badanie wzroku to badanie bezinwazyjne i nie wymaga specjalnego przygotowania. Zaleczamy jednak, aby stawić się w przychodni wyspanym i wypoczętym.

Komputerowe badanie wzroku nie wymaga również żadnej rekonwalescencji, od razu po badaniu można powrócić do codziennych czynności i obowiązków.

Komputerowe badanie wzroku Grójec – zapraszamy do zapisów!